Co oznacza kłucie w sercu u 16-latki?

Witam, od około roku co jakiś czas odczuwałam kłucie w sercu, występowało to rzadko, a od kilku dni czuję codziennie kilka razy dziennie. EKG mam w porządku, gdyż robiłam. Mam 16 lat, a więc czy może być to związane ze stresem, jakiego doświadczam w szkole i sypianiem od poniedziałku do piątku po około 5-6 godzin?

Witam serdecznie,

kłucia w klatce piersiowej mogą być spowodowane wieloma różnymi przyczynami.
Może to być stres oraz zbyt mała liczba godzin snu, a co za tym idzie, przemęczenie. Jeżeli dołącza się do tego nieodpowiednia dieta, może to doprowadzić do niedoborów elektrolitowych.

Mogą one objawiać się jako kłucia w klatce piersiowej.

Proszę o siebie zadbać. A jeśli dolegliwości nie ustąpią, wskazana będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam