Co oznacza kołatanie serca i wysoki puls?
Witam serdecznie . Mam 34 lata . Od jakiegoś czasu złe się czuje. W trakcie gdy odpoczywam mam uczucie wysokiego pulsu, może kołatania serca? Ciężko to opisać. Do tego kręci mi się w głowie, boli mnie lewa strona klatki piersiowej. Badania usg i ekg miałam robione półtora roku temu. Wszystkie metody, nawet usg aorty i innych żył. Trudno mi opisać co ponieważ nie przebywam aktualnie w Polsce. I zrozumienie badania było ciężkie . Rezultat był dobry . Żadnych chorób serca , jestem czysta. :) Pytanie tylko skąd te złe samopoczucie? Czy to może być nerwica? Gdy coś robię jestem zajęta to jest ok. Gdy tylko leżę czy odpoczywam to zawsze jest tak samo. Wrażenie ciągłego niepokoju, puls, serce itd. Biorę tabletki ziołowe na uspokojenie , ale nie czuje efektów. Moje pytanie czy powinnam się zapisać do jakiegoś konkretnego lekarza? Jak tak to jakiego? Dziękuje

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Jak organizm broni się przed atakiem drobnoustrojów?
Witam,
ponownie wskazana jest konsultacja kardiologiczna - szczegółowa diagnostyka.
Objawy mogą być spowodowane czynnikiem psychicznym, w celu potwierdzenia wymagana jest szczegółowa diagnostyka i ukierunkowane leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (szybkie tętno), wysokie ciśnienie krwi, problemy gastryczne, ucisk w klatce piersiowej (taki dyskomfort), klucha w gardle, napięcie mięśniowe, niepokój (lęk), bóle pleców, karku, bóle głowy, w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne,
W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie
Szanowna Pani wszystkie objawy wskazują na silną nerwicę.Proszę o zgłoszenie się do psychologa lub psychiatry.Proszę się nie denerwować to się leczy.Pozdrawiam