Co oznacza kontrolne echo serca po wstawieniu zastawki i pnia aorty?

WITAM moja mama ma 75 lat . 12 lat temu miała wstawianą zastawkę i pień aorty . robiła kontrolne echo AV Vmax-3,44m/s, AV Vmean -2,12m/s, AV maxPG -47,45 mmHg, AVmeanPG-22,10, AV VTI-61,66cm,AV Env.Ti -290,95 .Pod wynikiem zapisane SKRYNING; SZTUCZNA AORTALNA GRADIENT SU , EF z 68%. Bardzo proszę o konsultację .

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest przeanalizowanie z poprzednim echo. konieczna wizyta u lekarza kardiologa.