Co oznacza kręcenie głową u dziecka 3-miesięcznego podczas snu?

Mam 5miesiecznego synka. Od ok 3miesiecy po zaśnięciu i odlozeniu do łóżeczka spi spokojnie ok 2godzin. Dzien w dzien ok godz 22 zaczyna przez sen energicznie kręcić główką raz w lewo, raz w prawo i na zmianę. Do tego kręci też całym ciałkiem jakby chciał przekręcić się na brzuszek. Próbowałam już układać to do spania na brzuszku ale wtedy jest spokojny tylko ba parę minut i zaczyna się wszystko od początku. Biorę go wtedy do siebie do łóżka i przytulam i po jakimś czasie kręcenia zasypia spokojnie na trochę i akcja się powtarza. Dodam ze karmię piersią w pozycji leżącej a następnie biorę synka i kołyszę. Jak usnie to odkładam to tak po 30min odkladam go do łóżeczka.

Lek. Katarzyna Szymczak

Najprawdopodobniej ma to związku z rozwojem układu nerwowego, odreagowywaniem wrażeń z całego dnia. Jeśli coś Panią niepokoi sugeruję pokazać dziecko pediatrze.
Pozdrawiam