Co oznacza kręgozmyk kręgu C4 do przodu?

Bardzo proszę o interpretację wyniku MR odcinka szyjnego kręgosłupa: -w badanej pozycji zniesienie lordozy szyjnej, -w badanej pozycji niewielkiego stopnia kręgozmyk kręgu C4 do przodu, -krążki m-k na poziomach C5/C6,C6/C7 o obniżonej wysokości, -krążki m-k o obniżonej intensywności sygnału-cechy odwodnienia, -na poziomie C4/C5 częściowo wtórne do kręgozmyku uwypuklenie tylnego zarysu pierścienia włóknistego krążka m-k z modelowaniem worka oponowego, -na poziomie C5/C6 tylna centralno-lewoboczna wypuklina krążka m-k i przede wszystkim osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonów zwężają wejście do lewego otworu m-k i otwór z najprawdopodobniej modelowaniem odpowiedniego korzenia nerwowego,modelowany worek oponowy, -na poziomie C6/C7 tylna centralno-lewoboczna przepuklina krążka m-k,która modeluje worek oponowy i razem z osteofitami tylno-bocznych krawędzi trzonów zwęża wejście do lewego otworu m-k i otwór z modelowaniem odpowiedniego korzenia nerwowego; w niewielkim stopniu pośrednio modelowany rdzeń kręgowy, -trzony kręgowe o zachowanej wysokości z zaostrzeniami/osteofitami na krawędziach, -cechy odcinkowej przebudowy zwyrodnieniowej trzonów kręgów C5-C7, -w górnym odcinku piersiowym i po prawej stronie na poziomie C6/C7 małe torbiele oponowe około-korzeniowe w otworach m-kręgowych, -zmniejszona przednia rezerwa płynowa dla rdzenia na odcinku C4/C5-C6/C7, Przepraszam za długość opisu...nic z niego nie rozumiem,będę wdzięczna za ukierunkowanie mnie co dalej?!

Opis MRI jak wyzej : " MR odcinka szyjnego kręgosłupa: -w badanej pozycji zniesienie lordozy szyjnej, -w badanej pozycji niewielkiego stopnia kręgozmyk kręgu C4 do przodu, -krążki m-k na poziomach C5/C6,C6/C7 o obniżonej wysokości, -krążki m-k o obniżonej intensywności sygnału-cechy odwodnienia, -na poziomie C4/C5 częściowo wtórne do kręgozmyku uwypuklenie tylnego zarysu pierścienia włóknistego krążka m-k z modelowaniem worka oponowego, -na poziomie C5/C6 tylna centralno-lewoboczna wypuklina krążka m-k i przede wszystkim osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonów zwężają wejście do lewego otworu m-k i otwór z najprawdopodobniej modelowaniem odpowiedniego korzenia nerwowego,modelowany worek oponowy, -na poziomie C6/C7 tylna centralno-lewoboczna przepuklina krążka m-k,która modeluje worek oponowy i razem z osteofitami tylno-bocznych krawędzi trzonów zwęża wejście do lewego otworu m-k i otwór z modelowaniem odpowiedniego korzenia nerwowego; w niewielkim stopniu pośrednio modelowany rdzeń kręgowy, -trzony kręgowe o zachowanej wysokości z zaostrzeniami/osteofitami na krawędziach, -cechy odcinkowej przebudowy zwyrodnieniowej trzonów kręgów C5-C7, -w górnym odcinku piersiowym i po prawej stronie na poziomie C6/C7 małe torbiele oponowe około-korzeniowe w otworach m-kręgowych, -zmniejszona przednia rezerwa płynowa dla rdzenia na odcinku C4/C5-C6/C7, "

zmiany dyskopatyczne wielopoziomowe
OBRAZ MRI DO INETRPRETACJI KLINICZNEJ
Do pełnej konsultacji, oceny stanu zdrowia i wyników badań
Pozdrawiam i zapraszam