Co oznacza krew i śluz podczas miesiączki?

Nie wiem co to może oznaczać. Zawsze podczas okresu miałam obfite krwawienia i duże bóle brzucha, a dzisiaj dostałam miesiączkę i mam taką jasną krew, tak jakby ze śluzem i bóle występują nadal takie same. Boje się, nie wiem co to może oznaczać? Mogę być w ciąży? Robiłam 2 testy ciążowe niedawno i dodam, że prawdopodobieństwo zapłodnienia było możliwe jakieś 1.5 miesiąca temu, a oby dwa testy wyszły negatywnie.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

w krwi miesiączkowej znajduje się śluz, złuszczony nabłonek błony śluzowej macicy- jest to typowy obraz krwawienia miesiączkowego, zatem jeżeli domowe testy ciążowe wyszły negatywnie to z dużym prawdopodobieństwem nie jesteś w ciąży.

Pozdrawiam!