Co oznacza krew po usunięciu polipów zwieracza odbytu?

Dzień dobry. Już prawie 2 lata temu miałem chirurgicznie wycięte polipy na zwieraczu odbytu. Początkowo rany wydawały się zagoić. Jednak wciąż do dziś mam sporadyczne, czasami trwające co wypróżnienie krwawienia. Krew jest jasna i zostaje na papierze i na pewno pochodzi z niezagojonych ran bo można je wyczuć i przy ucisku są dość bolesne. Czy to normalna sytuacja? Co należy zrobić by rany zagoiły się na stałe? Czy może być to spowodowane ciągłym podrażnianiem przy wypróżnianiu? Wolałbym uniknąć kolejnej wizyty u chirurga. Pozdrawiam

Niestety, ale trzeba w tej sprawie ponownie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem. Rany po wyciętych polipach przeszły w stan przewlekły, powstały szczeliny odbytu, a związane jest to zapewne z ciągłym drażnieniem ran przez przechodzące stolce (być może zaparciowe). Taki stan wymaga specjalistycznego leczenia miejscowego i ogólnego, a przy braku efektu leczenia zachowawczego zapewne leczenie zabiegowe.