Co oznacza krew podczas oddawania stolca u 42-latka?

Mam 42 lata jestem kierowcą a więc większe czasu spędzam w pozycji siedzącej. Wczoraj przy oddawaniu stolca zauważyłem świeża krew na nim i na papierze było jej nawet sporo. Nie towarzyszą mi inne objawy ból brzucha itd. Nie mam też problemu z oddawaniem stolca. Nie mam zaparć

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego są guzki krwawniczy, czyli tzw. hemoroidy. Gdyby objawy się powtarzały, warto udać się do lekarza w celu zbadania.