Co oznacza krew podczas wypróżniania się?

witam, mam 19 lat Mam dosyć krępujący problem, gdyż od niedzieli zauważyłem krew po wypróżnieniu się. Krew była jasno-czerwona. Nie było dużo krwi w muszli ,i trochę przy podcieraniu, kał nie był rzadki, ani nie był wymieszany z krwią na pierwszy rzut oka. Także nie miałem nigdy wcześniej takich problemów, jak i również nic mnie nie boli i nie swędzi. Zaczęło się w niedziele wieczór, dzisiaj rano i po południu również, przy czym po południu krew była juz tylko przy podcieraniu, zaznacze rowniez ze nigdzie sie nie uderzyłem zebym mogl doznac urazu w tych miejscach. niewiem co o tym myśleć liczę na pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego są żylaki odbytu (i pana objawy najprawdopodobniej na to wskazują). Konieczne jest jednak badanie, poszerzenie wywiadu i diagnostyka rożnicowa w tym zakresie. Może pan udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub chirurga ogólnego.