Co oznacza krew w odkrztuszanej wydzielinie?

Mam od tyg infekcję dróg oddechowych, pomimo iż od razu spadła gorączka ciągle kaszlę, wydzielina zielono-żółta zmieniła się na białą,czyli prawidłowo,rtg płuc ok,ale niepokoi mnie jedno-mam wielki problem z odkrztuszaniem,i mam wrażenie że odkrztuszam coraz trudniej i nawet pojawiła się maleńka nitka krwi po długim kaszlu.Biorę antybiotyk,ale wciąż kaszlę,czy to coś poważnego?

W czasie infekcji zdarza sie że przy intensywnym kaszlu pojawia sie krew na skutek pękania drobnych naczyń krwionośnych w śluzówkach oskrzeli.Tym niemniej jest to zawsze objaw niepokojący i według standardów diagnostycznych zawsze jest wskazaniem do rozszerzenia diagnostyki o wykonanie bronchoskopii.Brak objawów radiologicznych na zdjeciu Rtg nie wyklucza choroby widocznej w oskrzelach