Co oznacza krew w stolcu?

Witam serdecznie. mam problem:Zauważyłam ostatnio na stolcu krew, takie jakby nitki czy żyłki czerwone. robiłam test domowy na obecność krwi utajonej, i wg testu - krwi utajonej nie ma w kale. czy to możliwe ?skąd zatem ta krew na stolcu, czy to hemoroidy ?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Obecność świeżej krwi w stolcu może wskazywać na chorobę hemoroidalną. Nie można wykluczyć innych patologii w obrębie jelita grubego. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.