Co oznacza krew w wydzielinie?

Witam! Mam 18 lat, miesiąc temu po raz pierwszy kochałam się ze swoim chłopakiem, zabezpieczyliśmy się prezerwatywami. Potem w planowanym terminie dostałam okres, który trwał tak jak zawsze u mnie - tydzień. Po jednym lub dwóch dniach po skończeniu okresu pojawiła się niewielka wydzielina koloru brunatno-czerwonego. Dodam, że jestem teraz przeziębiona ale nie zażywam żadnych antybiotyków tylko syropy, witaminę C i leki na bóle i obniżenie gorączki, które są często reklamowane. Co może oznaczać ta wydzielina? I czym to jest spowodowane? Czy możliwe, że jestem w ciąży? Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Przyczyn dolegliwości które Pani opisuje może być wiele. Między innymi mogą one wynikać z zaburzeń hormonalnych. Również infekcje dróg rodnych mogą powodować opisane dolegliwości, podobnie jak schorzenia narządów płciowych.

Jeżeli w trakcje przeziębienia przyjmuje Pani preparaty rozrzedzające krew, to w sprzyjających warunkach także to może być powodem objawów.

Konieczna jest wizyta u prowadzącego ginekologa. Dopiero po badaniu lekarskim i dokładnym zebraniu wywiadu będzie możliwe postawienie rozpoznania.

Pozdrawiam