Co oznacza krwawienie po łyżeczkowaniu ze skrzepami?

Bardzo dziękuję za opinię. Dzisiaj jest 24 grudnia, to jest 8 dni po łyżeczkowaniu, a u mnie pojawiły się duże skrzepy krwi, co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie po poronieniu, również jeśli wykonano łyżeczkowanie, może trwać nawet dwa tygodnie.
Skrzepy świadczą o dość dużej obfitości krwawienia. W razie gdyby stało się ono jeszcze obfitsze i/lub zaczęłaby się Pani słabo czuć, pojawiły się zawroty głowy czy omdlenia, radzę udać się niezwłocznie do lekarza ginekologa. Mogłoby to oznaczać, że zabieg nie był doszczętny i w jamie macicy znajdują się jeszcze resztki.
Pozdrawiam serdecznie!