Co oznacza krwawienie po wypełnieniu ubytku?

Witam. Od kilku dni mam dość nietypowy problem. Miesiąc temu miałem wypełniany ubytek w siódemce po lewej stronie, na górze. Wypełnienie to plomba z fluorem (jeśli dobrze pamiętam), nie światłoutwardzana ponieważ podczas leczenia, dentysta próbował lekko odsunąć dziąsło i zaczęło ono krwawić. Problem polega na tym, że od trójek do siódemek zęby bolą mnie lekko w zasadzie cały czas. Ból nasila się podczas oddychania zimnym powietrzem, picia chłodnych napojów oraz leżenia. Jaka może być przyczyna?

Witam

To wygląda na typowe powikłanie leczenia głębokiej próchnicy.
Lekarz ma do dyspozycji kilka metod, jednak nigdy praktycznie nie wiadomo ostatecznie która jest najlepsza. Trzeba po prostu podjąć decyzję wg zasad sztuki co do sposobu zaopatrzenia ubytku.
To wypełnienie, o którym Pan pisze to glasjonomer. Myślę, że ubytek był na tyle głęboki, że miazga zęba reaguje w taki sposób. W którym kierunku pójdzie ta dolegliwość trudno wyrokować. Może minąć i nie wrócić. Może minąć czasowo. Wreszcie może się przerodzić w zapalenie miazgi.
Osobiście usunąłbym to wypełnienie i położył stosowne lekarstwa.
Proszę to zgłosić swojemu lekarzowi :-)

Pozdrawiam
lek sto Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl