Co oznacza krwawienie w trakcie stosunku i brak okresu?

Witam!
W trakcie ostatniego stosunku zaobserwowałam obfite krwawienie. Przestraszyłam się, ponieważ 2 miesiące wcześniej miałam wymrażaną nadżerkę i od tego czasu krwawienie w trakcie stosunku nie występowało. Po zabiegu okres pojawił się i przebiegał normalnie, ponieważ krwawienie było obfite, pomyślałam, że możne po prostu dostałam okres, bo był już na to idealny czas.
Jednak następnego dnia krwawienie prawie ostało, było to raczej niewielkie plamienie a nie okres. Minęły już 2 dni, a okresu nie ma, to krwawienie bardziej wskazuje na nadżerkę niż na krwawienie menstruacyjne.

Martwię się, bo wcześniej tak nie miałam. Wizytę u lekarza mam dopiero w nowym roku i nie wiem, co o tym myśleć.

Witam serdecznie!

Krwawienie występujące w trakcie stosunku jest charakterystycznym objawem nadżerki. Należy pamiętać, że u różnych chorych ta sama choroba może przebiegać inaczej. To samo dotyczy nawrotu. Niestety bez badania ginekologicznego nie jestem w stanie powiedzieć, co jest przyczyną krwawienia u Pani. Proszę spokojnie poczekać na wizytę u lekarza. Pani dolegliwości nie wydają się być groźne.

Pozdrawiam