Co oznacza krwawienie z odbytu po ostrym posiłku?

Witam, jadłem dziś w nocy ostrego kebaba. Dzisiaj bolał mnie brzuch, podczas wypróżniania strasznie mnie piekł odbyt. Załatwiałem się chyba już z 3-5 razy w ciągu 4h. Teraz zauważyłem krew podczas podcierania. To od kebaba czy coś mi jest?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Z powodu częstych wypróżnień mogło dojść do podrażnienia śluzówki wokół odbytu, stąd mógł się znaleźć ślad krwi na papierze. W razie gdyby takie objawy utrzymywały się dłużej, powinien Pan udać się do lekarza w celu diagnostyki.