Co oznacza krwista wydzielina?

Mam 13 lat, miałam już 2 miesiączki, ale nieregularne. Ostatnio swędziało mnie w okolicach wzgórka łonowego, a dzisiaj z pochwy wydobywa się krwista wydzielina, nie jestem pewna czy to miesiączka więc zwracam się o pomoc. Czy to może być coś groźnego? Proszę o pilną odpowiedź, pozdrawiam!
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Upławy podbarwione krwią lub krwiste mogą być krwawieniem śródcyklicznym jak i  nieregularnym krwawieniem miesięcznym.
Bardzo ważne jest określenie czy może to być krwawienie miesięczne. W czasie pierwszych 2-3 lat od pierwszej miesiączki okres może być nieregularny i nie ma powodów do niepokoju gdyż jest to niejako fizjologia.
Wśród innych przyczyn krwawień śródcyklicznych mogą być zmiany organiczne w obrębie dróg rodnych a także zaburzenia hormonalne.
Jeśli nie jesteś pewna czy upławy mogą być nieregularną miesiączką, warto porozmawiać o problemie z mamą i wspólnie rozważyć wizytę u ginekologa dziecięcego.

Redkacja abcZdrowie.pl