Co oznacza krzywa glukozowo-insulinowa?

witam krzywa glukozowo-insulinowa 3 punktowa glukozana czczo 100mg/dl glukoza po 1 h 225mg/dl glukoza po 2h 178mg/dl insulina na czczo 17,7 uIU/ml insulina poobciazeniu glukoza po1 h 156,0 insulina po obciazeniu glukoza po 2 h 463,0 cholestreol calkowity 190,5 mg/dl hdl46,2 ldl 121,83 tsh 2,612 uIU/ml ft3 3,02 ft4 0,97 ng/dl anty tpo <0,01 IU/ml anty tg 3,39 Iu/ml

Dzień dobry,

Wyniki testu obciążenia glukozą wskazują na stan przedcukrzycowy w postaci nieprawidłowej glikemii na czczo oraz nieprawidłowej tolerancji glukozy. Proszę jak najszybciej skontaktować się z diabetologiem, który zaleci odpowiednie postępowanie. Jeśli planuje Pani ciążę, to według aktualnych wytycznych TSH powinno być poniżej 2,5, a więc w takiej sytuacji konieczne jest zgłoszenie się do endokrynologa. Z uwagi na sporą insulinooporność lekarz najprawdopodobniej zaleci leki, które przy odpowiednim Pani postępowaniu umożliwią łatwiejszą redukcję masy ciała, a tym samym uniknięcie cukrzycy w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie,

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDORYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych