Co oznacza kwaśna wydzielina w ustach?

witam! ostatnio wyleczyłem wszystkie zęby. największy problem miałem z górną lewą czwórką, po leczeniu której (było leczenie kanałowe) odczuwam delikatny dyskomfort w dole zęba, tak jakby nabrzmienie przy korzeniach, coś jakby ząb był delikatnie opuchnięty. jednak nie to jest moim głównym problemem. najbardziej dokucza mi słodko kwaśna wydzielina w ustach. praktycznie cały czas ją odczuwam. zaczęło się to dziać właśnie w okresie gdy zacząłem leczyć zęby, wcześniej tego nie było. jest chyba bezbarwna, bo nie widzę żadnych nalotów na języku. zbiera się co chwilę, połykam ją i znowu się zbiera. gdy pytałem dentysty powiedział, że to wysięk z rosnącej ósemki, bo tak się składa, że akurat wychodzi mi lewa dolna ósemka, ale zaczynam mieć wątpliwości bo to trwa już dość długo, około miesiąca. wydzielinę odczuwam właśnie z okolic lewej strony szczęki. zastanawiam się jeszcze czy to może być od rozbijania kamienia na zębach, bo to mniej więcej pokrywa się w czasie. nie wyczułem u siebie nieprzyjemnego zapachu z ust. nie mam też żadnych zmian na dziąsłach. wydzielina jest na pewno z okolic zębów, jestem pewien że nie wydobywa się z gardła ani żołądka. mam też zaburzone czucie smaku z jej powodu. co może być przyczyną?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć