Co oznacza kwaśny posmak w ustach?

Od tygodnia mam słono kwaśny posmak w ustach. W internecie przeczytałam,że jest to objaw niewydolności nerek ale nie mam żadnych innych objawów. Nerki mnie nie bolą, jedynie w zeszłym roku w grudniu miałam kolkę nerkową, która po paru dniach przeszła. Bardzo dużo palę i często łykam leki przeciw bólowe, piję co najmniej dwie kawy dziennie i mało wody. Nigdy jednak nie leczyłam się na nerki bo mnie nie bolały. Czy muszę obawiać się poważnej choroby. Kwaśny posmak towarzyszy mi przez cały dzień. Za odpowiedź z góry dziękuję

Lek. Michał Lenard

Przyczyn takiego posmaku może być wiele. W Pani przypadku prawdopodobna jest choroba refluksowa przełyku. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci wykonanie odpowiednich badań i zdecyduje o postępowaniu. Pozdrawiam!