Co oznacza laparoskopia w kierunku endometriozy?

Witam, miałam wykonywana laparoskopię w kierunku endometriozy która wyszła w rezonansie ognisko 1cm. Nigdy nie miałam podejrzenie policystycznych jajników. Z wypisu ze szpitala dowiedziała się że lekarz wykonał mi elektrokauteryzację obu jajników, jak zapytałam po co to sie dowiedziała że profilaktycznie. Zmiany endometriozy mi nie usunięto. Czy taki zabieg wykonuje sie profilaktycznie przy endometriozie?czy może on miec wpływ na moją późniejszą płodność?czy można go zrobić nie pytajac o zgode?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze powinna być Pani poinformowana a sam zabieg raczej ma na celu poprawę płodności