Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza lekkie pieczenie i ból klatki piersiowej u 55-latki?

Witam. Mam 55 lat i bardzo dziwne pieczenie, lekkie bóle i uciski w klatce piersiowej i dołku podsercowym. Leczę się na nadciśnienie, które w tej chwili mam unormowane. W związku z tymi dolegliwościami, byłam wczoraj u kardiologa który stwierdził, że serce jest zdrowe i mam zrobić gastroskopię. Jestem już umówiona do gastrologa. Lekarz kardiolog zasugerował mi , że te objawy mogą wskazywać na nerwicę wegetatywną. Dzisiaj w pozycji leżącej doszło u mnie do dziwnego zdarzenia. Nagle poczułam silny ucisk, gniecenie i pieczenie w dołku podsercowym. W uszach zaczęło szumieć i zrobiło mi się słabo. Miałam wrażenie, że za chwilę stracę przytomność. Zaczęłam pić wodę i powoli wyżej wymienione dolegliwości minęły. Zmierzyłam ciśnienie i chyba z nerwów pokazało mi 150 na 72. 2 godz. wcześniej miałam 110 na 64. Czy to rzeczywiście mogą być objawy nerwicy? Kardiolog przepisał mi Sulpiryd którego jeszcze nie wykupiłam, bo nie wiem co mi wyjdzie na badaniu u gastrologa. Dodam jeszcze, że bardzo często mam nudności i czuję wstręt do jedzenia . Te pieczenia w klatce i pod sercem są już tak uciązliwe, że nie wiem czy brać ten lek od kardiologa czy poczekac na to co powie gastrolog. Dodam jeszcze że tydzień temu robiłam wyniki krwi i wszystko jest w normie oprócz wyniku wit. D3, która jest poniżej normy -13ng/ml.
KOBIETA, 56 LAT 11 miesięcy temu

Co to są by-passy?

Pomostowanie aortalno-wieńcowe, czyli inaczej by-passy, to operacyjna metoda leczenia chorób serca, najczęściej choroby wieńcowej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż jest to zabieg, któremu coraz częściej zostają poddane osoby posiadające problemy ze sercem.

Takie objawy mogą świadczyć o nerwicy. Jednakże proszę się skonsultować z gastrologiem-jesli nie znajdzie on podstawy fizycznej dolegliwości, to warto spotkać się z psychologiem. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy