Kobieta , 41 lat witam 4 mieś temu z blatu spadła mi na nogę ciężka szafka mocno uderzając bok podudzia.Powstało lekkie spuchnięcie i prawie nie widoczny siniak jak na uderzenie.Lekarka przepisała ketoprofen .Po ok 3 i 1/2 mieś lekarz skierował skierował mnie do chirurga, badanie rendgen nie wykazało żadnych zmian chirurg podejrzewa krwiaka i skierował na biobsje cienk czekam na wynik Na USG widać ciemną plamkę W tym miejscu jest zgrubienie guzek bolący jak guz często szarpiące kłujące uczucie Co to moze być?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Dowiedz się więcej na ten temat


Pomocni lekarze