Perystaltyka jelit leniwa - co to znaczy??

Witam! Chciałam zapytać co oznacza, iż perystaltyka jelit jest leniwa.. I co można zrobić aby tę sytuację poprawić? Czy są jakieś specjalne produkty, które mogłyby pomóc na leniwą perystaltykę jelit? Miałam robione badania właśnie w kierunku prawidłowości perystaltyki jelit, ponieważ lekarz przypuszczał, że z tego wynikają moje problemy zdrowotne. I właśnie w tych wynikach wyszło, że perystaltyka jelit jest u mnie leniwa. Nie miałam jeszcze wizyty u lekarza po badaniu i zastanawiam się co to oznacza. Czy leniwa perystaltyka jelit to groźny objaw? W jaki sposób jest on leczony - czy wykonuje się na to jakieś zabiegi czy może leczenie farmakologiczne wystarcza? Czy to możliwe, że leniwa perystaltyka jelit będzie miała poważny wpływ na moje zdrowie w przyszłości? Zmartwiłam się trochę tymi wynikami... Bardzo proszę o informację w tej sprawie.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis należy zinterpretować wraz z badaniem. Jeżeli występują zaparcia to wtedy może występować leniwa perystaltykę. Może być także objawem wielu innych dolegliwości. Proponuje udać się do lekarza gastroenterologa.