Co oznacza lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego?

Witam jestem kobietą i mam 51 lat cierpie na bóle kręgosłupa i ostatnio dostałam wyniki które mnie przeraziły pisze tam:Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowgo.Dyskretne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego w postaci drobnych zaostrzeń krawędzi przednich i bocznych trzonów kręgów.Na poziomie L5-S1 wąska tylna pośrodkowa wypuklina krążka mk grubości do 4mm modeluje nieco przednią ścianę worka oponowego.Proszę o pomoc i wyjaśnienie tego wyniku i jak to złagodzić.

Witam serdecznie,

Badanie zobrazowało zmiany zwyrodnieniowe, skrzywienie kręgosłupa oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
W tych schorzeniach pierwszym etapem jest rehabilitacja oraz farmakoterapia bólu. Wskazana konsultacja z lekarzem neurologiem lub ortopedą celem ustalania dalszego postępowania.

Pozdrawiam.