Co oznacza linia statycznego obciążenia przemieszczona do przodu?

Witam, Proszę o wyjaśnienie opisu z badań RTG kręgosłupa L-S ap i bok. Zwężenie przestrzeni m trzonowej na poziomie krążka m kręgowego L5/S1 z procesem przebudowy sklerotycznej sąsiadujących blaszek granicznych warstw podchrzęstnych oraz osteofity na przednich i tylnich krawędziach sąsiadujących trzonów. Posturalne zaburzenia w postaci skoliozy lewostronnej z rotacja trzonów i niestabilnością. Linia statycznego obciążenia przemieszczona do przodu.

Opisana skolioza, zmiany zwyrodnieniowe, pochylenie do przodu
Do pełnej konsultacji neurologicznej MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ
Czy nie było przeciązenia karku, dźwigania, dużego stresu?
Jaki ogólny stan zdrowia, sprawność, waga, inne schorzenia? ; Jaki nastrój, sen?

Pozdrawiam i zapraszam ,