Co oznacza lity guzek, ulegający wzmocnieniu kontrastowemu po ivc?

Ze względu na małopłytkowość, po nieskutecznym leczeniu sterydami usunięto mi śledzionę. Po niespełna roku zrobiono mi badanie tomografię. I oto wynik: ,,w loży po usuniętej śledzionie ale też w bezpośredniej styczności z ogonem trzustki, widoczna jest owalnego kształtu i stosunkowo dobrze odgraniczona od otoczenia struktura torbielopodobna, z obecnością pasm łącznotkankowych wewnątrz, posiadająca wym: 68X59 mm (pomiar w płaszczyżnie osiowej). W bezpośredniej styczności z jej tylnym brzegiem widoczny jest lity guzek, ulegający wzmocnieniu kontrastowemu po ivc, posiadający wym: 28x16 mm (obraz zmian niesopecyficzny). Ewidentnie powiększonych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnej jamy brzusznej oraz wolnego płynu w jamie otrzewnej - nie uwidoczniono.'' I co Pan doktor na ten wynik badania?

Witam serdecznie,

Na podstawie samego wyniku badania nie można za wiele powiedzieć. Powinien Pan udać się do lekarza prowadzącego celem konsultacji, który na podstawie wywiadu, badania fizykalnego oraz badań dodatkowych, w tym obrazowych, ustali dalsze postępowanie.

Pozdrawiam.