Co oznacza lordoza lędźwiowa zniesiona, na krawędziach trzonów kręgowych b. drobne osteofity?

Proszę o interpretację wyniku MR kręgosłupa L-S Lordoza lędźwiowa zniesiona, na krawędziach trzonów kręgowych b. drobne osteofity. Na poziomach S1 i S2 w kanale kości krzyżowej obecne obustronnie torbiele oponowe wielkości do 45 x 25 mm, z modelowaniem kości. Na poziomie L5-S1 po stronie lewej drobna torbiel przystawowa wielkości 6 mm, poza tym bez zmian. Na poziomie L4-L5 okrężny bulging krążka m/k o wysokim sygnale w T2 WI z tyłu (ostra faza dyskopatii?) modelujący worek oponowy. Zachyłki kanałowe korzeni rdzeniowych L5 przewężone, bardziej lewy. Niewielki wysięk w stawach m/k L4-L5 z drobnymi torbielkami maziówki przystawowo. Niezrośnięte jądro kostnienia przednio-górnej krawędzi trzonu kręgu L4. Na poziomach L2-L3-L4 b. drobne, tylne wypukliny krążków m/k modelujące worek oponowy. Nie wykazano stenozy kanału kręgowego oraz otworów m/k, a także patologicznego sygnału stożka rdzenia i jego ucisku. Wysokość trzonów kręgowych zachowana.

Konieczna pełna konsultacja neurologiczna; ocena wszystkich objawów, wywiad chorobowy, rodzaj pracy, obciążenia chorobowe etc; Istotna ocena sprawności, siły i czucia w kończynach, nastroju, wyników badań. OPIS MRI DO INTERPRETACJI KLINICZNEJ!
pozdrawiam i zapraszam z wynikami..
OPIS MRI wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe, wielopoziomową dyskopatię kręgosłupa: "MR kręgosłupa L-S Lordoza lędźwiowa zniesiona, na krawędziach trzonów kręgowych b. drobne osteofity. Na poziomach S1 i S2 w kanale kości krzyżowej obecne obustronnie torbiele oponowe wielkości do 45 x 25 mm, z modelowaniem kości. Na poziomie L5-S1 po stronie lewej drobna torbiel przystawowa wielkości 6 mm, poza tym bez zmian. Na poziomie L4-L5 okrężny bulging krążka m/k o wysokim sygnale w T2 WI z tyłu (ostra faza dyskopatii?) modelujący worek oponowy. Zachyłki kanałowe korzeni rdzeniowych L5 przewężone, bardziej lewy. Niewielki wysięk w stawach m/k L4-L5 z drobnymi torbielkami maziówki przystawowo. Niezrośnięte jądro kostnienia przednio-górnej krawędzi trzonu kręgu L4. Na poziomach L2-L3-L4 b. drobne, tylne wypukliny krążków m/k modelujące worek oponowy. Nie wykazano stenozy kanału kręgowego oraz otworów m/k, a także patologicznego sygnału stożka rdzenia i jego ucisku. Wysokość trzonów kręgowych zachowana. " . WAŻNY STAN PACJENTA!!