Co oznacza luźny stolec i nadmierna potliwość?

Witam, mam mocniejszą pracę jelit, nie występuje biegunka ale stolec jest luźniejszy. Dziwne uczucie w brzuchu tak jakby mrowienie które przechodzi w pośladki.W nocy zdarza mi się przebudzić spocona, z kołataniem serca. W dzień czuję pracę serca. Przeszłam kuracji na H.Pylori. Wyniki prawidłowe, jedynie TSH było kontrolowane co miesiąc i wynik co miesiąc spadał aż do 0,8 (25 lat). Miesiączki wydłużone 9-10 dni, ból jajników oraz przy stosunku. Czy mogą to być problemy z tarczycą lub hormonami?

Dzień dobry,

Proszę ponownie oznaczyć TSH oraz obwodowe hormony tarczycy. Objawy mogą wynikać z zaburzeń hormonalnych, dlatego należy wykonać bardziej szczegółowe badania. Warto również wykonać usg tarczycy, a jeśli będą przesłanki ku temu oznaczyć również przeciwciała. Proszę udać się do endokrynologa, który po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu chorobowego zaleci Pani odpowiednie postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych