Co oznacza łzawienie oczu?

Witam.Po wyjściu na dwór bardzo łzawią mi oczy zwłaszcza gdy wieje zimny wiatr.Nadmieniam że wybrałem multum kropli przepisanych przez okukiste.Wszystkie krople bez konserwantów.

Oczy łzawią i jest to naturalne pod wpływem czynników drażniących takich jak wiatr, słońce czy ostre powietrze. TO normalne. Łzawią bardziej niż u innych osób gdy są bardziej podrażnione na skutek przesuszenia. Czyli w warunkach wyjściowych są suche ( dlatego krople nawilżające) a jak się je dodatkowo podrażni (silny wiatr) łzawią "jak głupie".

Kroplami móżna to tylko złagodzić. Całkowicie będzie ciężkie do usunięcia.

Witam. Lzawienie na polu na wietrze na mrozie jest normalne i zdrowe ponieważ chroni powierzchnię oka.natomiast nadmierne lzawienie może być spowodowane suchym / mokrym okiem lub zatkany em odpływu czyli kanalikiem lzowym. Należy spróbować krople z pełnym składem łez np Systane Balance 3x jsk nie pomoże to sondowanie kanalik lzowy. Pozdrawiam serdecznie