Co oznacza łzawienie oczu małego dziecka przy wietrze?

Mojej córeczce półtora rocznej łzawi oczko, raz jedno, a raz drugie, niekiedy, gdy wyjdziemy na zewnątrz i gdy jest wiatr, niezbyt duży nawet, taki mały, powoduje, że dziecku łzawi oczko. Czy to poważny problem i powinnam zastosować jakieś leki, czy to nie jest takie straszne i powinno samo ustąpić po pewnym czasie? Byłam u okulistki i mówiłam jej o tym, ale ona się skupiła na tym oczku, że małej troszkę leci i nic mi nie odpowiedziała, a ja już nie pytałam ponownie, zapytam przy wizycie kontrolnej. Tylko prosiłabym o odpowiedź z pani strony, czy to coś niepokojącego. Nie łzawi córeczce cały czas, ale troszkę ma załzawione. Mogłaby moja córeczka dostać zapalenia oczka przy dłuższym przebywaniu z załzawionym oczkiem na powietrzu? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!
ponad rok temu

Witam!
Myślę, że naprawdę nie ma powodu do niepokoju. Proszę oczywiście obserwować, czy nie pojawiają się jakieś inne objawy, ale jeżeli łzawienie jest od czasu do czasu, nie jest to ropna wydzielina, oczy nie są zaczerwienione i dziecko na nic się nie skarży, to nie trzeba podejmować żadnych działań.
W tak młodym wieku i przy tego stopniu dolegliwościach nie polecałabym też wykonywania sondowania dróg łzowych (gdyby ktoś to Pani proponował) - to mimo wszystko dosyć traumatyzujący zabieg.
Proszę się nie martwić, bo nie ma powodu. Problem powinien sam się rozwiązać wraz z rozwojem dziecka.
Pozdrawiam