Co oznacza macica dwurożna i jajniki pęcherzykowate?

Witam, miałam ostatnio wgląd w moją dokumentację zdrowotną, dokładnie wpisy od Pani Ginekolog. Napisała tam o tym, że mam macicę dwurożną i jajniki pęcherzykowate. O macicy mi powiedziała, jednak nie wytłumaczyła, jakie to ma konsekwencje. O jajnikach nic nie wspominała. Czy powinnam się zatem niepokoić? Czy będę miała w przyszłości jakieś problemy z ciążą przez tę macicę i jajniki? No i czy powinnam zmienić ginekologa? Dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Odnośnie macicy dwurożnej: http://parenting.pl/portal/macica-dwurozna
Jajniki pęcherzykowate zwykle oznaczają zespół policystycznych jajników. Obie te anomalie mogą być przyczyną utrudnionego zajścia w ciążę. Odnośnie zmiany ginekologa nie jestem w stanie się wypowiedzieć.