Co oznacza malanoma malignum typus SSM z początkami naciekania podścieliska?

Czerniak - jak źle jest? Dzień dobry, dzisiaj odebrałem wynik histopatologii: Malanoma malignum typus SSM z początkami naciekania podścieliska. Głębokość naciekania wg Breslowa 0,76mm, poziom II wg Clarka. Bez owrzodzenia, z obecnością resztek znamienia preegzystenetnego. Komórka wrzecionowata i epitelioidna. Nacieki limfocytarne obfite (TILs brisk). Liczba figur podziału mitotycznego 1/1mm kw. Cechy regresji guza nieobecne. Immunohistochemicznie: Melan A( ), wimentyna( ), S100( ), HMB45( ), CK Pan(w pojedynczych komórkach ), aktywność czynnika proliferacyjnego Ki67 wykazano w 3-5% jąder komórkowych czerniaka. Zmiana usunięta doszczętnie z mikroskopowo minimalnym marginesem bocznym 2mm i marginesem u podstawy 3,5mm. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć - jak jest źle?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to oczywiście nowotwór złośliwy, ale z opisu wynika, że jego stopień zaawansowania nie był bardzo duży (wg. skali Clarka poziom II z V). Najważniejszą wzmianką w opisie jest "zmiana usunięta doszczętnie z mikroskopowo minimalnym marginesem bocznym 2mm i marginesem u podstawy 3,5mm" - oznacza to, że zmianę usunięto w całości. Proszę z wynikiem udać się do lekarza prowadzącego, gdyż ocena wyniku wymaga korelacji z Pana objawami i całym obrazem klinicznym.