Co oznacza mały pieprzyk po korzystaniu z solarium?

Dzien dobry. Ostatnio korzystalam kilkakrotnie z solarium, teraz zauwazylam malutki ciemny plaski pieprzyk na palcu u reki (mala kropka), ktorego wczesniej nie bylo. Czy to powod do niepokoju?

Lek. Paweł Szadkowski

Znamiona barwnikowe mogą pojawiać się w trakcie życia. Należy obserwować je pod kątem niepokojących objawów i okresowo poddawać kontroli dermatologicznej. Odradzam jednak stanowczo korzystanie z solariów w przyszłości.