Co oznacza mój opis RM kolana?
Witam chciałabym się dowiedzieć co oznacza opis mojego badania rezonansem kolana . Obrzęk przyczepu udowego więzadła pobocznego bocznego kolana z zachowaniem ciagłości. Pękniecie rogu tylnego łakotki przyśrodkowej. Pęknięcie łakotki bocznej w zakresie rogu przedniego . Rzepka w przyparciu bocznym, w przęści przyśrodkowej obrzeknięta , troczki przyśrodkowe rzepki cienkie z cechami naderwania w obrębie przyczepów dolnych . Płyn w przedziale środkowym i tylnym kolana oraz w zachylkach kaletki.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Szanowny Panie - przedstawiony opis sugeruje leczenie operacyjne - artroskopie stawu kolanowego w celu szycia lub częściowego usunięcia uszkodzonych struktur tego stawu. Jednak decyzja o leczeniu operacyjnym powinna ew. zapaść po konsultacji z ortopedą, który Pana zbada. Pozdrawiam