Co oznacza mój opis TK kręgosłupa?

TK kregosłupa prosze o odpowiedz co oznacza wynik tomografi Częściowa torakalizacja kregu L1-widoczne szczątkowe żebra. Na poziomie L3 -L4 niewielkie tylne uwypuklenie krążka m-k. Na poziomieL4-L5 wołowata tylna wypuklina krążka m-k modelująca nieci przednia ścianę worka oponowego,zwężajaca nieznaczne zachyłki boczne kanału kręgowego i wnikają do dolnych części otrorów m-k. Na poziomie L5-S1 tylna wypuklina krążka m-k lateralizująca nieco na stronę lewą modelująca nieco przednią ścianę worka oponowego.Dodatkowo na tym poziomie wyciągnięcia tylno -bocznych prawych krawędzi trzonów kręgów wnikaja do prawego otworu m-z przyleganiem do struktur nerwowych. Kostne ograniczenia kanału kręgowego w granicach normy. Zmian destrukcyjnych w zakresie części kostnych nie stwierdza sie.

Opis TK : " wynik tomografi Częściowa torakalizacja kregu L1-widoczne szczątkowe żebra. Na poziomie L3 -L4 niewielkie tylne uwypuklenie krążka m-k. Na poziomieL4-L5 wołowata tylna wypuklina krążka m-k modelująca nieci przednia ścianę worka oponowego,zwężajaca nieznaczne zachyłki boczne kanału kręgowego i wnikają do dolnych części otrorów m-k. Na poziomie L5-S1 tylna wypuklina krążka m-k lateralizująca nieco na stronę lewą modelująca nieco przednią ścianę worka oponowego.Dodatkowo na tym poziomie wyciągnięcia tylno -bocznych prawych krawędzi trzonów kręgów wnikaja do prawego otworu m-z przyleganiem do struktur nerwowych. Kostne ograniczenia kanału kręgowego w granicach normy. Zmian destrukcyjnych w zakresie części kostnych nie stwierdza sie. "
Badanie TK , mierne zmiany z opisu; do interpretacji klinicznej . Ważne objawy, do omówienia z Lekarzem leczącym, Konieczna pełna konsultacja, wywiad, rozmowa, badanie neurologiczne, ocena stanu zdrowia i nastroju, trybu życia i pracy. Pozdrawiam i zapraszam