Co oznacza mój wynik badania gastroskopii?

Witam, jak interpretować wynik gastroskopii? Błona śluzowa Antrim w stanie przewlekłego zapalenia ( ) aktywnego ( ) z grudkami chłonnymi w blaszcze właściwej. Metaplazja jelitowa ( ) . W nabłonku gruczołowym ognikowo widoczne są zmiany, które nie upoważniają do rozpoznania dysplazji, mieszczące się w pojęciu "indefinite for dysplasia". Bakterie odpowiadające H.pylori( ) . Utkania nowotworowego nie stwierdzono. 3 wycinki

Lek. Paweł Szadkowski

Z wynikiem proszę się udać do lekarza kierującego na gastroskopię, gdyż leczenie zależy od Pana objawów i dolegliwości. Wynik opisuje przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z metaplazją jelitową - taki stan jest wskazaniem do odpowiedniej kontroli.