Co oznacza mój wynik badania krwi?

Witam, mam 22 lata, jestem kobietą. Robiłam badania hormonalne estradiolu i progesteronu, jednak nie wiem, jak odczytac wyniki, bo nie znam się na tym, a moja pani ginekolog jest na urlopie. Robiłam te wyniki w celu dobrania tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o pomoc. Wyniki badania: ESTRADIOL WYNIK JEDN ZAKRES REF NORMA Estradiol 146 pg/ml Faza folikularna - pg/ml 20 160 Owulacja - pg/ml 120 500 Faza lutealna - pg/ml 27,0 246,0 Nieleczone po menopauzie - pg/ml 19 30,3 Leczone po menopauzie - pg/ml 19 93,0 Tabletki antykoncepcyjne - pg/ml 20 102,0 Mężczyźni pg/ml PROGESTERON Progesteron 17.1 ng/ml Faza folikularna - ng/ml 0,33 1.2 Środek cyklu - ng/ml 0,48 1,72 Faza lutealna - ng/ml 4,5 17,8 Po menopauzie - ng/ml 0 1,0 Ciąża 1-trymestr - ng/ml 9,3 33,2 Ciąża 2-trymestr - ng/ml 29,5 50,5 Ciąża 3-trymestr - ng/ml 83,1 160,0 Mężczyźni

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania i odwiedzenie naszego serwisu.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem ginekologiem, który znając Cię będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl