Co oznacza mój wynik biopsji?

Mam 56 lat, w czwartek odebrałam wyniki biopsji cienkoigłowej.Tu mammae sin, strzępki tkanki tłuszczowej. Co to oznacza, wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie.

Witam serdecznie!

Taki wynik biopsji nie ma, niestety, znaczenia diagnostycznego. Oznacza to, że należy albo wykonać tzw. biopsję mammotoniczną (pobranie fragmentu tkanki guza za pomocą grubej igły, w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą USG/RTG) lub wyciąć guz. Tylko w taki sposób będzie można ocenić charakter guza.

Więcej o diagnostyce raka piersi można poczytać w dziale:
http://portal.abczdrowie.pl/diagnostyka-raka-piersi.

Pozdrawiam serdecznie