Co oznacza mój wynik histopatologiczny?

Wynik histopatologiczny Co oznacza taki wynik Carcinoma invasivum mammmae typus ductalis cum infiltratio et ulceratio cutis et telae adiposae focalis. Jakie sa rokowania?

Lek. Paweł Szadkowski

Rak inwazyjny sutka przewodowy z miejscowym naciekiem i owrzodzeniem skóry i tkanki tłuszczowej.
O rokowaniach musi Pani porozmawiać z onkologiem, który prowadzi lub będzie prowadził Pani leczenie. Rozpoznanie jest oczywiście poważne i świadczy o zaawansowaniu nowotworu złośliwego, ale decyzje o dalszym postępowaniu i leczeniu musi podjąć lekarz po zbadaniu Pani.