Co oznacza mój wysoki puls?

Witam, proszę o pomoc. Mam prawidłowe ciśnienie około 110-120 /70-80 przy wysokim pulsie około 90-100 przy braku wysilku. Mam zrobione badania krew, żelazo, tarczyca, hormony, krzepliwosc krwi, cholesterol (cały) wszystko książkowe, bardzo dobrze. Byłam u kardiologia, echo serca - wszystko w normie, bieznia- puls bardzo szybko wzrósł do 170, ciśnienie 150/80. Holter dopiero w grudniu... Gdzie szukać przyczyny? Jakie badania jeszcze wykonać? Mam 26 lat, waga w normie, żadnych leków nie przyjmuje. Tylko antykoncepcja. Wczesniej nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem. Jeżeli chodzi o zabiegi, rok temu miałam CC. Bez powikłań.

Lek. Wojciech Zygmunt

Norma dla tętna to 60-100. Okresowe zwyżki do >100 mogą świadczyć o tachykardii zatokowej, trzeba jednak poczekać na wynik badanie holterowskiego. Pozdrawiam i życzę zdrowia.