Czy leki antydepresyjne mogą wpłynąć na wynik TSH?

Witam Wykonałam morfologia krwi i TSH jest 37,96. Od grudnia miałam takie objawy jak bezsenność, wybudzanie się, nadmierna potliwosc, rozdrażnienie, nerwowość, ciężko było mi się skupić itp miesiąc przyjmowałam leki ziołowe uspokajające, nast lekarz przepisał na depresję/ nerwicę po miesiącu antydepresanty, mam niemowlę 5 miesięcy w domu, karmię piersia. Moje pytanie czy antydepresanty mogły wpłynąć na wynik TSH ? Anyydeprrsanty przyjmuje 2 tygodnie, bardzo słaba dawkę 0,25mg na dobę Xanax. Dziękuję

Wartości referencyjne dla TSH wahają się w zakresie od 0,4 do 4,0 mlU/l dla dorosłej osoby. Wartości referencyjne podane w opisach badań nie są wartościami stałymi. Ich wielkość zależy od wielu czynników: wieku, płci i metody oznaczenia użytej w laboratorium - wartości liczbowe przedstawione jako wyniki mogą mieć różne znaczenie w różnych laboratoriach. Dlatego swój wynik należy zawsze porównać z normą, która jest podana na wydruku wyników badania. Jeżeli przekracza normę, należy zapytać się lekarza o dalsze badania chociaż właściwie to on powinien zwrócić uwagę na wyniki. Pozatym radziłbym udać się do psychoterapeuty, który może Pani pomóc bez pomocy antydepresantów. Pozdrawiam