Kobieta , 29 lat Witam! Chce zinterpretowac wyniki morfologii mojego syna. Lat 4. Podwyzszone MID% 9 (norma0-5)MID 1,10 (0-0,95), podwyzszone GRA%54,1 (20-45) I zmniejszona ilosc LYM% 36,9 (46-76) pozostale wyniki w normie. Synek czesto skarzy sie na bole kostno stawowe, poza tym duzo spi.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Konieczne jest zapoznanie się ze wszystkimi wynikami. Informacja że jest w normie nie jest pełną informacją gdyż albo jest ważne którym zakresie normy się mieści. Proszę zgłosić się z dzieckiem do lekarza pediatry

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rozmaz krwi obwodowejRozmaz krwi obwodowej to podstawowe badanie, które może dostarczyć lekarzowi informacji o stanie ogólnym pacjenta. Analiza ta polega na ocenie procentowego składu krwi. Dlatego jest to procedura medyczna często zalecana i szeroko dostępna – może ją zlecić lekarz pierwszego kontaktu.
  • Dziecko – Rodzicielstwo jest dużym wyzwaniem, dlatego decyzję o posiadaniu dziecka warto dobrze przemyśleć. Przed staraniami o dziecko wskazane jest wykonanie badań, by ocenić stan zdrowia przyszłej mamy i wykryć obecność chorób, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jej zdolność do zajścia w ciążę.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: