Co oznacza morfologicznie zmiana guzkowa?

Witam na opisie mojego Usg znalazłam dwa terminy których nie rozumiem . Czy mogę prosić o wyjaśnienie? Mianowicie sa to : Ognisko Lite (dotyczy mojego guzka) , oraz Morfologicznie zmiana guzkowa,bez patognomicznego charatkeru. Martwię sie . Dziękuję za odpowiedź.

Witam , szkoda , że nie napisała Pani w jakiej lokalizacji jest guzek - bo to może być od małego palca u stopy do wierzchołka głowy!!! Określenie "ognisko lite" oznacza,że nie jest to zmiana z zawartością płynną(np.torbiel) lecz zbudowana z jakiejś tkanki! Słowa"bez patognomicznego charakteru" oznaczają ,że opisujący nie miał podejrzeń w kierunku nowotworu! Proszę na spokojnie czekać na wizytę u lekarza prowadzącego! z.żurawski