Co oznacza mrowienie od palców u stopy w górę?

Mam czeste mrowienie lewej nogi od palcow w gore ale tylko siedze czy to objaw czegos zlego ,a ponadto mam napadowe nadcisnienie od polowy stycznia 3 razy 200/103 83puls wezwalam karetkie dostalam captopril ifurosemid,hydroksizine i kazano mi pojsc do rodzinnego lekarza ekg mi zrobila bylo dobrze i dostalam atarax25mg2x1no i biore gopten 2, 0 rano 1tab.twierdzi lekarz ,ze na tle nerwowym .Wiec czy mam sie udac do kardiologa czy gdzie indziej /mieszkam na wsi /i takie jest podejscie do pacjenta

Mrowienie nogi może być wynikiem nieprawidłowego ułożenia ciała na krześle (zbyt blisko krawędzi) co powoduje ucisk na nerwy lub naczynia. Proszę wdrożyć codzienny, spokojny ruch np. spacery.
Co do ciśnienia krwi to proszę sprawdzić czy nie ma to podłoża hormonalnego.
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki