Co oznacza mrowienie pośladków i odbytu?

Dzień dobry, Miesiąc temu pojawiły się u mnie następujące objawy: dziwne mrowienie w okolicach odbytu, które potem przeszło na lewy pośladek i nogę. Do tego doszły skurcze łydek i uda. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym udałam się do ortopedy, który wykonał rtg kręgosłupa oraz badanie kręgosłupa jak i badanie neurologiczne. Ze zdjęcia wynika, że mam skrzywienie kręgosłupa w części lędźwiowej i lekarz stwierdził, że objawy te mogą być spowodowane brakiem ruchu i ogólnym zastaniem kręgosłupa. Nie stwierdził żadnych objawów neurologicznych, za to przepisał skierowanie na rehabilitacje. W oczekiwaniu na termin rehabilitacji po tygodniu wszystkie te objawy ustąpiły, za to po kilku dniach pojawiły się nowe, a mianowicie: kwaśny smak w ustach, odbijanie i ogólne wrażenie jakby było mi niedobrze. Objawy te utrzymują się już około tygodnia, z tym że jednego dnia są prawie znikome a kolejnego dosyć mocne. Dzisiaj znowu zaczęła mnie mrowić lewa noga. Chciałabym zapytać czy te objawy mogą się łączyć? Dodam, że zażywam tabletki antykoncepcyjne, które jak wiem mogą powodować część z tych objawów, ale zażywam je już 2 lata i nigdy nic takiego nie wystąpiło. Dodatkowo 2 miesiące temu robiłam morfologie krwii, próby wątrobowe i badania na krzepnięcie krwi- wszystko w normie. Zastanawiam się również czy objawy w postaci mdłości itp. mogły pojawić się w wyniku stresu, ponieważ mocno się tym wszystkim przejmuję. Nie wiem do jakiego lekarza zwrócić się w pierwszej kolejności- ginekologa żeby rozważyć zmianę tabletek, neurologa czy też może gastrologa?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne