Co oznacza mrowienie stopy u osoby po chemioterapii?

Dzień dobry.Rok temu skończyłam chemioterapię , radioterapię i brachoterapie z powodu raka szyjki macicy. Trzy rewizje które juz przeszłam wykazały wszystko dobrze. Jednak od jakiegoś czasu mam dziwne problemy. Mam różnorodne bóle. Raz mnie boli w jednym miejscu raz w drugim miejscu. Od skończenia chemioterapi mam ciagle mrowienie lewej stopy. Zdarzyły sie tez bóle tak silne w klatce piersiowej po prawej stronie ze wylądowałam na pogotowiu. Jednak lekarze po zbadaniu powiedzieli ze wszystko jest w porządku i wysłali do domu. Powiedzieli ze mam bardzo napięte mięśnie i możliwe ze to skurcze. Od jakiegoś czasu meczy mnie dziwne uczu po prawej stronie w jamie ustnej . Dziwne uczucie prawej żuchwy, języka po prawej stronie. Bardzo mnie to niepokoi. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.

Przejście leczenia onkologicznego wiąże się z możliwością wystąpienia różnych powikłań. Jedne są mniej, inne bardziej dokuczliwe. Do wielu trzeba się przyzwyczaić. Mrowienie stopy wymaga wyjaśnienia, czy ukrwienie stopy jest prawidłowe, czy jej unerwienie działa tak, jak powinno. Oczywiście możliwe są powikłania czucia na stopach, jednak nie można zapomnieć o innych przyczynach, które może Pani wyjaśnić u swojego lekarza rodzinnego.