Zapytaj lekarza

1 , 0 2 8 , 5 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza mrowienie uda u 29-latka?

Witam serdecznie. Jestem mężczyzną, 29 lat. Od 4 lat jestem kierowcą zawodowym z nadwagą i bardzo słabą aktywnoscią fizyczną. Ostatnio jednak zdarzyly mi sie dwa dni bardzo intensywnej pracy fizycznej, w tym jeden dzień polegający właściwie na jedenastogodzinnym wychodzeniu na trzecie piętro z ciężarami (przeprowadzka). Zakwasy na całym ciele utrzymywały się przez 3 dni. Dzisiaj jest szósty dzień po całym zdarzeniu i od tamtej pory odczuwam drętwienie oraz mrowienie po zewnętrznej stronie prawego uda. Po przyjeździe do Polski mam zamiar zgłosić się do lekarza. I teraz dwa pytania: do jakiego lekarza się zgłosić? Czym prawdopodobnie jest spowodowane to zaburzenie i czy są jakieś sposoby na zmniejszenie odrętwienia przed wizytą u lekarza? W Polsce będę niestety dopiero za trzy tygodnie.
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 4 tygodnie temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Prawdopodobnie doszło do podrażnienia nerwów wychodzących z kręgosłupa lędźwiowego i unerwiających kończyny dolne. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego, on zleci RTG kręgosłupa lędźwiowego i leki przeciwbólowe, na podstawie wyników zadecyduje o dalszym postępowaniu. Do czasu wizyty należy jak najwięcej odciążyć bolący kręgosłup, leżeć na boku z poduszką między nogami (kończyna w której jest mrowienie ma być na górze), jeśli nie ma przeciwwskazań leki przeciwbólowe z apteki wg. zaleceń farmaceuty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy