Co oznacza na paście do zębów 12-miesięczny termin ważności do użycia?

Dzień dobry, chciałam zapytać, co oznacza na paście do zębów12-miesięczny termin ważności do użycia? Czy ten termin liczy się od daty produkcji pasty, czy od daty otwarcia? Kupiłam 11 sztuk pasty, i nie określono na opakowaniu daty produkcji ani ważności. Napisano tylko na rysunku z koszem na śmieci 12M (na paście colgate)

Witam serdecznie,
Jest to tak zwane oznaczenie PAO (period after opening), czyli termin przydatności od otwarcia. Jest to uniwersalne oznaczenie, stosowane na kosmetykach.
Czyli oznaczenie na paście 12M oznacza, że pasta zachowuje swoje właściwości przez 12 miesięcy od daty otwarcia opakowania.
Ze względu na wieloletni okres przydatności w formie oryginalnie zamkniętej, na tego typu produktach nie umieszcza się tradycyjnej daty ważności.

Należy przestrzegać terminu ważności wszystkich produktów w tym środków przeznaczonych do higieny jamy ustnej. Termin ważności liczy się od produkcji.