Co oznacza na podniebieniu bezbolesny bąbel?

W okolicy grudnia wyczułam językiem na podniebieniu malutki bezbolesny bąbel na policzku. W łazience zaobserwowałam ze jest brunatnoczerwony. Po lekkim nakłuciu wypłynęło z niego kilka kropel krwi i zapomniałam o sprawie. Około tygodnia temu zauważyłam w tym miejscu rozcięcie, które w odczuciu sprawiało wrażenie przygryzionego. Dzis wyczułam ponownie bąbel w kolorze ciemnoczerwonym ale jest około 4x większy niż ten w grudniu. Jego powierzchnia jest gładka, jest bezbolesny i podejrzewam, ze również jest wypełniony krwią. Co to może być? Nie jestem palaczem nałogowym (paliłam ok. Pół roku). Mam wykonane zdjęcie tego wykwitu, ale niestety nie mogę go tutaj dodać... wizytę u lekarza umówię i tak najwcześniej po weekendzie. Boje się ze jak przypadkiem to „nadgryzę” czy uszkodze w jakikolwiek sposób to znowu się powiększy. Do jakiego lekarza najlepiej się zgłosić z czymś takim?

Lek. Tomasz Budlewski

Najpierw do lekarza rodzinnego a następnie Ew do dermatologa po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć